Udany rewanż Księżaka w Krakowie
fot. Anna Krawczyk

,

Lista aktualności

Udany rewanż Księżaka w Krakowie

KS Księżak Łowicz lepszy od TS Wisły Chemart Kraków w jedynym niedzielnym meczu 23. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Tym samym podopieczni Michała Spychały skutecznie zrewanżowali się Białej Gwiaździe za porażkę w pierwszej rundzie.

,

Pierwsze spotkanie obu klubów zakończyło się wygraną beniaminka z Krakowa, który w Łowiczu potrafił rzucić 107 punktów, trafiając 19 z 37 rzutów z dystansu.

W ostatnich spotkaniach zawodnicy z Grodu Kraka nie prezentują już tak dobrej skuteczności i mają problem z wygraniem siódmego meczu w sezonie. 

Jeszcze na początku czwartej kwarty oba zespoły dzieliło jedno trafienie z gry, ale kolejny fragment spotkania gospodarze przegrali 0:14 i tych strat już nie odrobili.

Aktywny w ataku był Arkadiusz Kobus (24 pkt i 4 zbiórki) a wszechstronnością wykazał się Mikołaj Stopierzyński (17 pkt, 6 zbiórek i 10 asyst). Double-double Mateusza Fatza (12 pkt i 11 zbiórek) oraz Mikołaja Groda (12 pkt i 12 zbiórek). Najlepszym punktującym Białej Gwiazdy był Mikołaj Czyż - 16 pkt i 5 zbiórek.

TS Wisła Chemart Kraków - KS Księżak Łowicz 74:91