Skuteczny rewanż TBS Śląska II w Pelplinie

,

Lista aktualności

Skuteczny rewanż TBS Śląska II w Pelplinie

Decka Pelplin w pierwszej rundzie spotkań wygrała we Wrocławiu po trójce Pawła Dzierżaka równo z końcową syreną, tym razem to wzmocnieni zawodnikami z Energa Basket Ligi koszykarze TBS Śląsk II nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W kończącym 23. kolejką meczu Suzuki 1 Ligi Mężczyzn wrocławianie wygrali 82:69 i powrócili do walki o pierwszą ósemkę rozgrywek.

,

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach Energa Basket Ligi TBS Śląsk II przyjechał do Pelplina wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu. Ich wkład w wygraną gości okazał się znaczący.

Wrocławianie szybko objęli prowadzenie 22:12 i choć wkrótce stracili siedem punktów z rzędu, ani na moment nie pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie. Przez całe zawody podopieczni Dusana Stojkova mieli kilkupunktową przewagę, w czym duża zasługa Szymona Tomczaka (17 pkt,15 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty). TBS Śląsk II 16 punktów zdobył po stratach rywali, sam w ten sposób tracąc zaledwie 3.

Po 18 punktów rzucili podkoszowy Decka Nick Madray oraz skrzydlowy wrocławian Tomasz Żeleźniak. Obaj mieli też po 7 zbiórek. Na uwagę zasługuje 15 punktów 20-letniego Pawła Strzępka.

Decka Pelplin - TBS Śląsk II Wrocław 69:82