Niespodziewane zwycięstwo Wisły Chemart w Łańcucie
fot. Sebastian Maślanka

,

Lista aktualności

Niespodziewane zwycięstwo Wisły Chemart w Łańcucie

Z walki o utrzymanie w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn nie rezygnuje TS Wisła Chemart. Biała Gwiazda w meczu 24. kolejki niespodziewanie pokonała na wyjeździe Rawlplug Sokoła Łańcut i zrównała się punktami z 14. Pogonią Prudnik. Siódme zwycięstwo z rzędu zanotowali Grupa Sierleccy-Czarni nie dając żadnych szans Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Kolejna pewna wygrana WKK Wrocław. Poważny krok w kierunku fazy play-off wykonało Miasto Szkła Krosno.

,

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn po 23. kolejkach miał bilans 6-17. Aż 3 wygrane Biała Gwiazda zanotowała z drużynami z pierwszej piątki rozgrywek. Koszykarze z Grodu Kraka są jedyną drużyną spoza czołówki, która potrafiła wygrać z WKK Wrocław, Górnikiem Trans.eu Wałbrzych oraz GKS Tychy. W sobotę podopieczni Piotra Piecucha dołączyli do tej listy wygraną z Rawlplug Sokołem Łańcut.

Goście od początku grali w Łańcucie bez kompleksów. Po 6 punktach z rzędu debiutującego w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn w wieku 31 lat Wojciecha Gorgonia objęli prowadzenie 6:3. Rawlplug Sokół na początku drugiej kwarty przegrywał 18:27, ale po wymuszeniu kilku przewinień i punktach zawodników wchodzących z ławki uzyskał korzystny dla siebie wynik. Krótko przed przerwą przewaga miejscowych wynosiła sześć punktów.

Kiedy na początku trzeciej odsłony Rawlplug Sokół prowadził 46:38, mogło się wydawać, że dysponujący bardziej doświadczonym składem gospodarze zdołają utrzymać przewagę już do końcowej syreny. Krakowianie grali jednak bez kompleksów, a w trudnym momencie zespół poderwał rozgrywający swój najlepszy mecz na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Wojciech Gorgoń (21 pkt i 8 na 14 z gry), który trafił trójkę. Później w seryjne zdobywanie punktów włączył się Artur Włodarczyk. Po jego 10 punktach z rzędu TS Wisła Chemart odzyskała prowadzenie, jeden z fragmentów wygrywając 15:0.

Tej przewagi, momentami piętnastopunktowej, goście już nie wypuścili, choć w końcówce spotkania byli blisko. Na 55 sekundy przed końcem prowadzili 88:81 i mieli piłkę. Akcja skończyła się jednak stratą, a dzięki szybkim rzutom rywale zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry. W ostatniej akcji meczu z trudnej i nieprzygotowanej pozycji na zwycięstwo rzucał Filip Małgorzaciak, ale jego próba nie znalazła drogi do kosza.

Artur Włodarczyk zakończył zawody z dorobkiem 18 punktów, o jeden mniej uzyskał Maciej Maj. Najlepszym punktującym gosdpodarzy Dawid Zaguła  - 20 punktów 

 

Wyniki sobotnich spotkań 24. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Energa Kotwica Kołobrzeg 54:83
Rawlplug Sokół Łańcut - TS Wisła Chemart Kraków 88:90
Pogoń Prudnik - Decka Pelplin 76:85
Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 81:87
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 56:87
KS Księżak Łowicz - WKK Wrocław 72:92