Maciej Bojanowski MVP marca
fot. R. Burdek/Górnik

,

Lista aktualności

Maciej Bojanowski MVP marca

Maciej Bojanowski z Górnik Trans.eu Wałbrzych został wybrany najlepszym zawodnikiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w marcu. W nagrodę koszykarz otrzyma wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

 

,

Górnik Trans.eu Wałbrzych do ostatniej kolejki walczył o pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej. W marcu podopieczni Łukasza Grudniewskiego nie przegrali żadnego meczu, od końca stycznia notując serię 10 wygranych z rzędu. Wałbrzyszanie w marcu okazali się lepsi na wyjeździe od TBS Śląska II Wrocław (69:57), GKS Tychy (88:75), Miasto Szkła Krosno (87:67), Dziki Warszawa (96:67) oraz na własnym parkiecie Pogoń Prudnik (84:70) i Decka Pelplin (93:87).

Oprócz wyróżnionego tytułem gracza miesiaca listopada Krzysztofa Jakóbczyka ważnym ogniwem Górnika Trans.eu był w wygranych meczach Maciej Bojanowski. 24-letni skrzydłowy w marcu rzucał średnio 15,2 punktu, miał 5,2 zbiórki, 1,7 asysty oraz 1,3 przechwytu na mecz. 

Udany dla Bojanowskiego był mecz w Tychach, który zakończył z double-double (19 pkt i 10 zbiórek) oraz przedostatni mecz rundy zasadniczej z Decką Pelplin (21 pkt, 6 zbiórek i 3 asysty).

Maciej Bojanowski w nagrodę otrzyma wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

MVP października - Filip Stryjewski (GKS Tychy)
MVP listopada - Krzysztof Jakóbczyk (Górnik Trans.eu Wałbrzych)
MVP grudnia - Roman Janik (Elektrobud-Investment ZB Pruszków)
MVP stycznia - Filip Małgorzaciak (Rawlplug Sokół Łańcut)
MVP lutego - Piotr Śmigielski (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk)