Pierwsze mecze ćwierćfinałowe dla drużyn rozstawionych
fot. Grupa Sierleccy-Czarni

,

Lista aktualności

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe dla drużyn rozstawionych

Nie było niespodzianek w pierwszych meczach ćwierćfinału Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Drużyny, które przystąpiły do pierwszej rundy z przewagą własnego parkietu wygrały swoje mecze. Do połowy czwartej kwarty zacięte było starcie Grupa Sierleccy-Czarni z Elektrobud-Investment ZB, mimo osłabień kadrowych niełatwą przeprawę z Miastem Szkła miało też WKK. 

,

Od mocnego uderzenia play-off rozpoczął Górnik Trans.eu. Wałbrzyszanie szybko objęli prowadzenie 11:0 i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. Duża intensywność w obronie, połączona ze skutecznością w ataku dała podopiecznym Łukasza Grudniewskiego wysoką przewagę do przerwy (57:31). Biało-Niebiescy wygrywając wszystkie kwarty po zmianie stron dopełnili tylko dzieła, ostatecznie wygrywajac z Weegreee AZS Politechnika Opolska 103:67. 18 punktów w 18 minut rzucił Krzysztof Jakóbczyk. W Górniku Trans.eu jedynie Damian Durski przebywał na boisku 22 minuty (12 pkt, 5 zbiórek i 7 asyst). Najlepszym punktującym opolan Artur Łabinowicz (17 pkt i 6 zbiórek).

Atut własnego boiska wykorzystał także Rawlplug Sokół Łańcut, który pokonał GKS Tychy. Oba zespoły w ostatniej kolejce rundy zasadniczej rozegrały wyrównane zawody, tym razem przewagę od początku miał zespół z Podkarpacia. Łańcucianie w całym spotkaniu trafili 17 z 34 rzutów z dystansu, popełnili też o 8 strat mniej. 22 punkty Filipa Małgorzaciaka. Udany powrót na boisko po blisko trzymiesięcznej przerwie zanotował Michał Jankowski. W kończącym rundę zasadniczą meczu w 10 minut rzucił 9 punktów, na otwarcie ćwierćfinałów w 18 minut miał 5 na 5 za trzy punkty. 16 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst Filipa Stryjewskiego. W Rawlplug Sokole ponownie nie zagrał Maciej Klima.

Osłabione brakiem Mariusza Konopatzkiego i Tomasza Krzywdzińskiego Miasto Szkła sprawiło sporo problemów WKK. Wrocławianie na koniec rundy zasadniczej rozstrzygnęli losy spotkania bardzo szybko, ale tym razem musieli obawiać się o końcowy wynik niemal do końca czwartej kwarty. Gospodarze wyraźnie wygrali walkę pod tablicami, a w trudnych chwilach trafiali ważne rzuty. Formę na play-off odnalazł Piotr Niedźwiedzki, który zakończył spotkania z double-double (20 pkt i 12 zbiórek). Double-double miał też Jakub Patoka (11 pkt i 14 zbiórek). 12 pkt i 16 zbiórek środkowego Miasta Szkła Macieja Żmudzkiego.

Długo o korzystny wynik musieli obawiać się zwycięzcy rundy zasadniczej Grupa Sierleccy-Czarni. Słupszczanie zgodnie z przewidywaniami wygrali pierwszą kwartę (28:16), ale później na dużo pozwolili Elektrobud-Investment ZB. Goście jeszcze na cztery minuty przed końcem przegrywali różnicą dwóch punktów, ale punkty Dawida Słupińskiego i Damiana Pielocha zapewniły miejscowym wiekszy komfort. Przy pięciopunktowej stracie na minutę przed końcem z dystansu rzucał skuteczny wcześniej Adrian Suliński (w całym spotkaniu 6 na 9 za 3) , ale jego próba nie znalazła drogi do kosza. Kilka chwil później podopieczni Mantasa Cesnauskisa mogli świętować wygraną.

O triple-double otarł się Adrian Kordalski (14 pkt, 8 zbiórek i 10 asyst). 24 punkty, wszystkie punkty graczy wchodzących z ławki, rzucił dla Elektrobud-Investment ZB Adrian Suliński.

 

Wyniki sobotnich spotkań ćwierćfinału Suzuki 1 Ligi Mężczyzn
(gra się do trzech zwycięstw)

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 103:67
Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 93:68
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 90:82
WKK Wrocław - Miasto Szkła Krosno 84:77

Kolejne spotkania w niedzielę

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 17:00
Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 17:30
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 18:00
WKK Wrocław - Miasto Szkła Krosno 18:00