WKK wygrywa w Wałbrzychu, pewna zwycięstwo Grupa Sierleccy-Czarni

,

Lista aktualności

WKK wygrywa w Wałbrzychu, pewna zwycięstwo Grupa Sierleccy-Czarni

Atut własnego parkietu stracił Górnik Trans.eu Wałbrzych, który w pierwszym meczu półfinału Suzuki 1 Ligi Mężczyzn nie sprostał WKK Wrocław. Po dość jednostronnym spotkaniu podopieczni Tomasza Niedbalskiego wygrali 83:63. Wyśmienitą passę w Gryfii utrzymuje Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk, pewnie ogrywająć Rawlplug Sokół Łańcut. Kolejne spotkania półfinałów w niedzielę. Gra się do trzech wygranych.

,

Terminarz fazy play-off Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Konsekwentna gra w obronie zapewniła zwycięstwo koszykarzom WKK w Wałbrzychu. Wrocławianie rozpoczęli od wyniku 3:10, mając problemy z aktywnym w strefie podkoszowej Damianem Cechniakiem, który nie tylko punktował, ale także zbierał bądź przechwytywał piłki. Na siedmiopunktowe prowadzenie Górnik Trans.eu wyprowadził Krzysztof Jakóbczyk, trafiając trójkę. Jak się później okazało było to jedyne trafienie z dystansu wałbrzyszan w sobotnim meczu (1 na 21 za 3).

Grę WKK ożywił wchodzący z ławki Jan Grzeliński, później w ślad za nim podążyli kolejni zawodnicy. Kolejny fragment spotkania przyjezdni wygrali 12:3 i zyskali wiarę w uzyskanie korzystnego wyniku w Wałbrzychu.

Goście grali cierpliwie, osiągając przewagę po obu stronach parkietu. Trener Górnika Trans.eu rotował składem, ale w żadnym ustawieniu nie znalazl sposobu na poprawę skuteczności swojego zespołu. 19 punktów dla WKK uzyskał Tomasz Prostak.

Zmieniają się rywale, etapy rozgrywek, ale w Słupsku w tym sezonie jeszcze nikt nie wygrał. Grupa Sierleccy-Czarni rozpoczęła mecz z Rawlplug Sokołem od prowadzenia 15:2 i choć na początku drugiej kwarty przegrywała 18:19, bardzo szybko odzyskała właściwy rytm. Dużą przewagę na obwodzie wypracował Adrian Kordalski (14 pkt, 9 zbiórek oraz 7 asyst). Zespół Mantasa Cesnauskisa wygrał wszystkie kwarty spotkania, wymuszając na rywalach słabą skuteczność rzutową (19 na 65 z gry).

Z dwucyfrowym dorobkiem punktowym w drużynie Grupa Sierleccy-Czarni zawody zakończyli Jakub Musiał (10 pkt), Błążej Kulikowski (10 pkt), Dawid Słupiński (15 pkt) oraz Damian Pieloch (13 pkt). W składzie łańcucian zabrakło Patryka Pełki.

 

Wyniki pierwszych spotkań półfinałów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 63:83
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 82:60