Lider przegrywa z WKK, zacięty mecz w Łowiczu
fot. WKK Wrocław

,

Lista aktualności

Lider przegrywa z WKK, zacięty mecz w Łowiczu

Trzeciej porażki w sezonie, w tym drugiej odniesionej na wyjeździe, doznał GKS Tychy, który we Wrocławiu nie sprostał WKK. Potknięcie lidera wykorzystał Górnik Trans.eu Wałbrzych, lepszy w piątek od TBS Śląska II Wrocław i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Trójka Darrella Harrisa przesądziła o wygranej MKKS Żak Koszalin w Łowiczu.

 

,

Osłabiony brakiem Piotra Wielocha GKS prowadził w pierwszej kwarcie 19:13, ale po serii siedmiu punktów z rzędu WKK na początku drugiej odsłony stracił przewagę. Od tego momentu WKK stopniowo i konsekwentnie powiększało swój dystans do rywali. Po 2,5-miesięcznej przerwie na boisko wrócił Michał Jędrzejewski, który rozpoczął mecz w pierwszej piątce, ogromne doświadczenie wniósł jednak wchodzący z ławki Tomasz Ochońko. 35-letni rozgrywający w całym spotkaniu trafił 7 z 11 rzutów z gry, w tym 4 na 5 za trzy, ani razu nie pomylił się również z linii rzutów wolnych (6 na 6).

Dobra gra Tomasza Ochońko w połączeniu z aktywnością Tomasza Prostaka oraz Jakuba Patoki (12 pkt i 10 zbiórek) pozwoliła WKK kontrolować spotkanie już do końcowej syreny. Wrocławianie w całym spotkaniu popełnili tylko 10 strat, zaprezentowali też wyraźnie lepszą skuteczność niż rywale. GKS nie pomogło double-double (19 pkt i 12 zbiórek) oraz 12 wymuszonych fauli Andrzej Krajewskiego. W zespole Łukasza Dziergowskiego na boisku zabrakło Jakub Koelnera.

KS Księżak Łowicz na niespełna 30 sekund przed końcem prowadził jednym punktem i był w posiadaniu piłki. Rzut za trzy punkty z rogu boiska przestrzelił jednak Michał Jankowski i MKKS Żak miał szansę przeprowadzić kolejną akcję, która decydowała o losach meczu. Ostatecznie piłka trafiła do znajdującego się w okolicach ławki gospodarzy Darrella Harrisa, a ten nie pomylił się z dystansu, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 85:84. Dla doświadczonego była to 5 trafiona trójka na 15 oddanych rzutów. 

Losy spotkania miał jeszcze szanse odmienić Michał Jankowski, lecz jego rzut nie znalazł drogi do kosza. Harris zakończył mecz z dziewiątym double-double w sezonie (13 pkt i 15 zbiórek). Najlepszym punktującym MKKS Żak był Jakub Dłoniak - 21 punktów.

Po spotkaniu do dymisji podał się szkoleniowiec gospodarzy Piotr Trepka.

 

 

Wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

KS Księżak Łowicz - MKKS Żak Koszalin 84:85
Decka Pelplin - Weegree AZS Politechnika Opolska 67:70
Miasto Szkła Krosno - AZS UMCS Start II Lublin 92:81
WKK Wrocław - GKS Tychy 86:69
Sensation Kotwica Kołobrzeg - Znicz Basket Pruszków 91:74
Dziki Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 79:50
AZS AGH Kraków - SKS Starogard Gdański 76:86