Udany tydzień Rawlplug Sokoła, debiut Kordalskiego w PGE Turów
fot. PGE Turów Zgorzelec

,

Lista aktualności

Udany tydzień Rawlplug Sokoła, debiut Kordalskiego w PGE Turów

Dwa mecze na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn na przestrzeni 72 godzin rozegrał Rawlplug Sokół Łańcut. Oba zakończyły się po myśli podopiecznych Dariusza Kaszowskiego. W środę drużyna z Podkarpacia pewnie zwyciężył Górnik Trans.eu, w sobotę wygrała na wyjeździe z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Aż 32 punkty w swoim debiucie w PGE Turów Zgorzelec rzucił Adrian Kordalski.

,

Osłabiony brakiem Jacka Jareckiego, Bartosza Czerwonki i Rafała Kulikowskiego Rawlplug Sokół trafił aż 16 z 31 rzutów z dystansu, dzięki czemu wygrał w Kołobrzegu. Miejscowi do przerwy prowadzili 50:40, w drugiej kwarcie rzucając 10 punktów z rzędu.

Po zmianie stron przyjezdni uzyskali aż 58 punktów, seryjnie wykorzystując posiadania w ataku. Po 5 rzutów za trzy punkty w całym spotkaniu trafili Mateusz Szczypiński i Marcin Nowakowski, który dodatkowo miał 7 asyst. 

W porównaniu do początku sezonu ostatni w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn PGE Turów Zgorzelec mocno odmienił skład. W starciu z SKS Starogard w barwach gospodarzy zadebiutował Adrian Kordalski, który przez ostatnie 3,5 sezonu grał w Słupsku. 26-letni rozgrywający rzucił 32 punkty, miał 7 asyst i 5 zbiórek, ale nie wystarczyło to do pokonania gości.

Na dwie minuty przed końcem drużyna z przygranicznego miasta prowadziła 73:72 i nie wykorzystała posiadania w ataku. Po akcjach Pawła Śpicy i Szymona Ryżka SKS odskoczył na trzy punkty i mimo kolejnych szans rywali utrzymał korzystny wynik do końcowej syreny. Najlepszym punktującym SKS był Paweł Śpica - 25 punktów.

Wyniki sobotnich spotkań 16. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn:

Górnik Trans.eu Wałbrzych - GKS Tychy 92:85
Decka Pelplin - KS Księżak Łowicz 80:63
Sensation Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 84:98
PGE Turów Zgorzelec - SKS Starogard Gdański 75:80