Jakub Dłoniak MVP grudnia
fot. MKKS Żak Koszalin

,

Lista aktualności

Jakub Dłoniak MVP grudnia

Jakub Dłoniak z MKKS Żak Koszalin został wybrany najlepszym zawodnikiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w grudniu. W nagrodę koszykarz otrzyma wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

,

Dwa kluby Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zakończyły grudzień z kompletem wygranych. W ostatnim miesiącu 2021 roku punktów nie straciły Rawlplug Sokół Łańcut (bilans 4-0) oraz MKKS Żak Koszalin (4-0).

Na początku grudnia beniaminek pokonał na wyjeździe Dziki Warszawa (87:74), po zaciętym spotkaniu zwyciężył Księżaka Łowicz (85:84), wygrał w Starogardzie Gdańskim (82:75) oraz pokonał na własnym parkiecie Znicza Basket (80:71).

W MKKS Żak Koszalin wyśmienite statystyki notował Jakub Dłoniak. Doświadczony skrzydłowy w przeszłości był liderem strzelców Energa Basket Ligi (2013) oraz Suzuki 1 Ligi Mężczyzn (2009), ale poprzedni sezon rozpoczął w trzecioligowym klubie z rodzinnego Gorzowa Wielkopolskiego. W trakcie rozgrywek dołączył do drugoligowego wówczas MKKS Żak Koszalin i wywalczył z zespołem awans do Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

38-latek w grudniu rzucał średnio 21,2 punkty na mecz, do tego miał 2,2 zbiórki oraz 2,2 asysty na mecz. W żadnym ze spotkań nie uzyskał mniej niż 15 punktów, w Starogardzie Gdańskim trafiając 10 z 12 rzutów z gry. 42 z 85 rzuconych punktów w grudniu Jakub Dłoniak uzyskał po rzutach za trzy punkty.

Jakub Dłoniak w nagrodę otrzyma wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

MVP października - Marcin Nowakowski (Rawlplug Sokół Łańcut)
MVP listopada - Łukasz Diduszko (GKS Tychy)